Bacha Bazi Nedir?

Bacha Bazi

Bacha Bazi, erkek oyunu anlamına gelen ve küçük yaştaki erkek çocuklarının istismar edildiği sapkın bir Afgan geleneğidir.

Bacha Bazi sapkın bir Afgan geleneğidir. Küçük yaştaki erkek çocuklarına kadın kıyafetleri giydirilerek dans ettirilmesi gibi bir pedofili içerir. Bu gelenek başta Afganistan olmak üzere tüm dünyanın en büyük iğrençliklerinden biridir. Bu sapkın Afgan eğlencesi için genelde fakir ailelerin erkek çocukları tercih edilir. Geç saatlerde yapılan bu eğlencelerde çocuklar, partilerde milleti eğlendiriyor. Hatta bir çok kişiyle cinsel ilişkiye zorlanıyor.

Yüzyıllardır İslami esaslarını benimsemiş olan Afgan halkına göre zina çok büyük bir suçtur. Ancak, Afgan erkekleri homoseksüelliği zina olarak kabul etmeyip yaptıkları iğrençliklere kılıf uydurmuşlardır.

Khaled Hosseini’nin Uçurtma Avcısı isimli kitabında değindiği bu Afgan geleneği 1990’lı yıllarda Taliban Hükumeti tarafından yasa dışı ilan edilene kadar, yerel halk tarafından olağan bir şey olarak görülmekteydi. Günümüzde kalkmasını umduğumuz bu gelenek hala Afganistan’ın bazı bölgelerinde sürdürülüyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir