Gizlilik Politikası

Lütfen site kullanım şartlarını dikkatlice okuyunuz. Siteyi kullanan üyelerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar tarihselbilgi.com adresindeki editörler tarafından işletilir. Kullanıcılar sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

Sorumluluklar

Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

tarihselbilgi.com herkese açık bir sitedir. Tüm üyeler için verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe ücretsizdir.

Yasaklamalar

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda.

Üçüncü kişilerin haklarını zedeleyen, rahatsız edici ve kırıcı, ahlaka ve adaba aykırı içerik paylaşmak ya da özel mesaj atmak.

Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda.

Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda.

Kullanıcı Hesapları

Site’nin bazı kısıtlanmış bölümlerine erişebilmek için bir hesap açmanız gerekebilir. Bu durumda, ilgili kayıt formunda belirtildiği üzere eksiksiz ve doğru bilgileri tarafımıza sunarak kayıt işleminizi tamamlamanız zorunludur. Ayrıca bir parola belirlemeniz gerekecektir. Parola ve hesabınızın gizliliğini muhafaza etmekle tamamen siz sorumlusunuz. Ayrıca, söz konusu hesapla yapılacak her türlü faaliyetin tüm sorumluluğu yine size aittir.

Kullanıcılar mail aktivasyonunu yapmadan durum veya içerik paylaşamazlar. Durum ve içerik paylaşımı için aktivasyon işlemi yapmak zorundalar.

Değişiklikler

tarihselbilgi.com, dilediği zaman ve bildirimde bulunmaksızın Site’nin herhangi bir bölümünü silebilir, değiştirebilir, hatalarını düzeltebilir veya eksikliklerini giderebilir; Site’de, materyaller de ve sitede gösterilen (varsa) ürünler, programlar, hizmetler veya fiyatlarda başka değişiklikler yapabilir; Site’deki özelliklerin geçerliliği dâhil olmak üzere Site’nin herhangi bir işlevini geçici olarak durdurabilir veya devam etmesini önleyebilir. tarihsicilik.com ayrıca bildirimde bulunmaksızın veya sorumluluk üstlenmeksizin bazı özellik ve hizmetlerde sınırlamalar koyabilir veya Site’nin bazı bölümlerine veya tümüne erişimi kısıtlayabilir.

tarihselbilgi.com yukarıda bahsedilen izin, hak ve lisansı dilediğinde feshedebilir ve bu fesih sonrasında tüm materyalleri derhal imha edebilir.
tarihselbilgi.com dilediği zaman kendi takdirine göre işbu Sözleşme’nin herhangi bir bölümünü tamamen veya kısmen değiştirme, tadil etme, Sözleşme’ye ilaveler yapma veya Sözleşme’den herhangi bir kısmı çıkarma hakkını saklı tutar. Bu Sözleşme’de yapılan değişiklikler söz konusu değişiklik bildirimi Site’de ilan edildiğinde geçerli olacaktır. Bu Sözleşme’de değişikliğin ilan edilmesinden sonra siteyi kullanmaya devam etmeniz, değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Fikri Mülkiyet Hakları

Bu web sitesindeki her tür metin, resim ve diğer materyale ait tüm telif hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları tarihselbilgi.com üyelerine aittir veya ilgili sahibinin izniyle siteye dahil edilmiştir.

Bu web sitesinde gezinebilirsiniz ve yazdırma veya bir sabit diske indirme yoluyla ya da başka şahıslara iletme amacıyla alıntılarını çoğaltabilirsiniz. Bu, yalnızca hiçbir telif hakkını veya patent bildirimini ihlal etmemeniz ve bu tür çoğaltmaların üzerinde aşağıdaki ticari markanın görünmesi kaydıyla yapılabilir. Bu web sitesinden çoğaltılan hiçbir şey satılamaz veya ticari kazanç amacıyla dağıtılamaz, değiştirilemez ve başka herhangi bir tür çalışmaya, yayına veya web sitesine dahil edilemez.

Tarih Odası

Tarih Odası’na yazlan mesajlardan tamamen yazan kullanıcı sorumludur. Hakaret, aşağılayıcı vb. ifadeler kullanan şahısların yazdıkları yazılardan dolayı sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez. 
Özel mesaj yoluyla diğer kullanıcıları rahatsız etmek veya taciz edici mesajlar yollamak yasaktır.
Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılması yasaktır. 
Site yöneticileri kurallara uymayan mesajları silme hakkına sahiptir. 
Kullanım koşullarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir. 
Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez) link verilmesi ve sitede paylaşılması yasaktır.