18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı ülkenin her yerinde düzenlenen programlar ile anıldı. Birçok ilde canlandırmalı olarak Çanakkale zaferi yeniden yaşatıldı. Caddelerde, stadyumlarda ve şehitliklerde anma törenleri düzenlendi. Diğer taraftan 18 Mart günü Türk ordusunun Afrin’in tarafından kontrol altına alınması ülkede çifte mutluluk yaşattı.

18 Mart Çanakkale Zaferi, ülkemiz için bir çok açıdan dönüm noktası taşıyor. 18 Mart tarihi kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik makamına ulaşan yüce insanları bir kere daha hatırladığımız, minnettarlığımızı, şükran duygularımızı sunduğumuz kutlu bir gündür. İşte bu nedenle 27.06.2002 tarihinde 4768 sayılı kanunla 18 Mart, Şehitler günü olarak kabul edilmiştir.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi, her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

 

“Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

 

Mustafa Kemal ATATÜRK

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir